تبلیغات
..:: ALIONLINE ::.. - لودویک وان بتهوون
 
..:: ALIONLINE ::..
 
 
یکشنبه 22 آذر 1388 :: نویسنده : Alireza

لودویک وان بتهوون در شهر بُن از شهرهای آلمان . یوهان پدر بتهوون خواننده بود و در دربار کلن کار می کرد. یوهان بتهوون را از چهار سالگی به پیانو آشنا کرد وتا ۹ سالگی همه قواعد را که از موسیقی می دانست به وی آموخت. بتهوون در ۱۲ سالگی به عضویت ارکستر درابر کلن انتخاب شد.

 

در سال ۱۷۸۷ میلادی در سن ۱۷ سالگی به وین رفت و در آنجا به حضور موتسارت رسید و از او چندین درس موسیقی فرا گرفت. چندی بعد مادرش مرد. لذا او تحصیل موسیقی را قطع کرد به بن برگشت ولی دفعه دوم که بتهوون توانست به وین برود، موتسارت مرده بود که بعد از موتسارت بزرگترین آهنگساز وین، هایدن بود که در نزد او مشغول به تحصیل موسیقی شد و به مجالس اشراف راه یافت. در سال ۱۷۹۴ پرنس لیخونسگی او را به قصرش برد، بتهوون دو سال نزد پرنس بود. بزرگترین حادثه عشقی بتهوون این بود که در سی سالگی به دکسترسی با نام جولیا خویجیاری دل باخت و سونات که بعدها به نام سونات مهتاب معروف شد برای او ساخت.

 

بتهوون از آن مردانی بود که سعی میکرد احساسات و حب و بغض خود را تعدیل کند یا مخفی نگهدارد. محیط اشرافی و تشریفات معمول آن زمان به نظر بتهوون زاید بود، با اینکه از کلیه رسوم درباری آگاه بود ولی کمتر رعایت می کرد. یکی از مهمترین عامل بدبینیهای بتهوون سنگینی گوش او بود، وقتی که در سن ۳۳ سالگی احساس کرد که نمی شنود و نمی تواند ساخته های خود را بیان کننده احساسات او بودند درک کند، تحمل زندگی برایش مشکل شد.

 

نخستین اثر بزرگ بتهوون سنفونی شماره ۳ بود. در سال ۱۸۰۴ نخستین اپرای بتهوون به نام فیدلیو با موفقیت روبرو شد، سنفونی چهارم و پنچم و ششم را در همین سالها به وجود آورد تا اینکه در سال ۱۸۱۹ به کلی کر شد و ارتباطش با دنیای اصوات قطع شد.

 

در سال ۱۸۲۳ با همه بدبختیها و علیرغم کری، بتهوون سنفونی نهم (کورال) و میساسولمیسیس دو اثر بزرگ خود را در موسیقی سنفنیک و آوازی ایجاد کرد و این آهنگها یک افتخار ابدی برای او باقی گذاشتند. بتهوون از شدت تنگدستی می خواست سنفونی نهم را در ازای ۵۰ لیره به انجمن فیلارمونیک لندن بفرشد. در سال ۱۸۲۶ بتهوون بیمار شد، ناچار شدند او را تحت عمل جراحی قرار دهند ولی حال او بهتر نشد و بلاخره در ۲۶ مارس ۱۸۲۶ چشم از جهان فرو بست.

نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


برای نمایش در بهترین شکل از مرورگر Internet Explorer استفاده نمایید.
دو آدرس سایت:www.sky-eagle.lii.ir و www.sky-eagle.vov.ir

مدیر وبلاگ : Alireza
مطالب اخیر
IT AGE |عصر فناوری اطلاعات - IT AGE |عصر فناوری اطلاعات IT AGE |عصر فناوری اطلاعات - IT AGE |عصر فناوری اطلاعات
نویسندگان
نظرسنجی
نظر خود را در رابطه با این سایت بیان كنید


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

Bahar-20 بهاربیست


کد شمارش معکوس سال نو

Bahar-20


این صفحه را خانگی صفحه ی خانگی خود کنید فروش انواع نوت بوک و قطعات رایانه

                    
 
 
 
IT AGE |عصر فناوری اطلاعات - IT AGE |عصر فناوری اطلاعات